Македонија презентирана во Лондон

Објавено на 5 ноември, 2012 во 14:09

Од денеска до четврток македонските туристички потенцијали ќе бидат презентирани на Глобалниот саем тур-оператори во Лондон.

Исто така,закажани се и  билатерални средби со повеќе тур-оператори за склучување договори а туристички посети од Британија во Македонија.

Презентациите ги организира Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот, во соработка со Агенцијата за промоција на туризмот и македонската Амбасада во Лондон.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.