Земјотрес почуствуван во Македонија

Објавено на 19 ноември, 2021 во 09:39

Синоќа земјотрес го погодил нашиот јужен сосед. Потресот бил со интензитет од 4 степени според Рихтер.

Според информациите, епицентарот бил 159 километри од Лариса, на длабочина од 2 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија, претежно во Охрид, Ресен и Битола.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.