Земјотрес почувствуван во Македонија

Објавено на 28 септември, 2021 во 09:15

Вечерва бил почуствуван земјотрес во Македонија. Според информациите, потресот бил од 2,7 степени според Рихтер.

Земјотресот кој е регистриран во 21 часот и 17 минути бил со епицентар на 17 км југоисточно од Кичево, на длабочина од 2 километри.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.