Балканец кој бара кокошка во Германија е хит: Каде е мајката на ова јајце? (видео)

Објавено на 3 ноември, 2022 во 11:51

Како се вели пилешко на германски? Е*ем ти Германија и кокошки, вели човекот на видеото што е прегледано над три милиони пати на TikTok. Кога не можеше да го најде пилешкото, се претворил во шега.

Отиде до местото каде што се јајцата, извади едно и го праша продавачот:

– Каде е мама?Продавачот веднаш разбра.– Hähnchen? – се насмеа продавачот и му покажа каде е делот за пилешко.– Да, хеншен, је*оте хенеш – вели човекот кој го снимил видеото и го објави на социјалните мрежи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.