Елена и Поточиња со песната “Мамо Благодарам” најавуваат роденденски јубилеј

Објавено на 20 март, 2023 во 10:32

Во пресрет на јубилејниот 20-ти роденден на детскиот фестивал Поточиња, Елена Ристеска и Хорот Поточиња на публиката и подаруваат песна полна емоции посветена на секоја мајка.

Ова е година во која и Елена заедно со Поточиња одбележува 20 години на сцената и токму со “Мамо Благодарам” заеднички го најавуваат јубилејното издание на фестивалот кој годинава ќе се
одржи во мај.

Во продолжение на следниот линк премиерно слушнете ја “Мамо Благодарам”.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.