Владо Јаневски снима спот за „Булки“

Објавено на 1 декември, 2012 во 13:00

Нашиот поп пејач Владо Јаневски, деновиве во студиото на Томато Продукција снимаше спот за еден од неговите последни хитови, песната „Булки“.

Имено, овој видео запис екранизира емотивна приказна чија поента е дека жената никогаш не старее во очите на мажот. Главен лик е синот на познатата водителка Лила Стојановска, Филип.

Видео записот е во режија на Бане Поповиќ, кој е долгогодишен соработник на Јаневски. Од Томато изјавиле дека ова е само продолжение на долгата соработка со Владо, а во иднина ќе реализираат уште неколку заеднички проекти. Со оваа продукција „чаирскиот романтичар“ го сними и видео записот за „Тајна отровна“.

 

Додека сте во исчекување на спотот потсетете се како звучеше песната „Булки“:

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=qYl4EG7wm_E{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.