Бритни повторно пее!

Објавено на 2 декември, 2012 во 12:45

По повеќе од една година отсуство од музичката сцена, пејачката и раперот Will.I.am ја објавија дуетската песна „Scream & Shout“.

Песната е премиерно е изведена во емисијата „Х – фактор“ каде Бритни е дел од жирито, а спотот за само два дена достигна гледаност од 2 милиони прегледи.

 

„Scream & Shout“ ќе се најде на наредниот албум на раперот „Willpower“ кој ќе биде објавен во почетокот на 2013 година, додека Бритни сеуште нема план за нов албум, во продолжение слушнете ја песната:

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=kYtGl1dX5qI{/youtube}

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.