Бритни Спирс со најголема заработка!

Објавено на 13 декември, 2012 во 16:14

Бритни Спирс успеа да ги надмине Бијонсе, Мадона и Лејди Гага и оваа година да се пласира на врвот на листите за најплатен женски изведувач.

Пејачката само во претходните месеци инкасирала??? 58 милиони долаи и тоа благодарение на договорот со „X-factor“, каде таа е дел од судиите, продавајќи го својот парфем и турнејата „Femme Fatale“.

На второто место се наоѓа младата ѕвезда Тејлор Свифт со годишен профит од 57 милиони долари.

 

На третото место е Ријана со 53 милиони долари, додека Лејди Гага е на четвртото со 52 милиони долари, а на пето место е Кети Пери со заработувачка од 45 милиони долари.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.