Шакира се породи ?!

Објавено на 28 декември, 2012 во 12:40

Колумбиската пејачка Шакира вчера на свет го донесе своето прво дете. Нејзиниот дечко Жерард Пике објави на Твитер дека станал татко и дека е премногу среќен поради новороденчето.

„Се роди нашиот син. Многу сме среќни! Ви благодариме на сите на пораките“, напиша Пике на Твитер.

Сеуште не е познато како ќе се вика бебето, но според гласините славниот пар најверојатно се одлучиле за името Бил.

Радосната вест сеуште официјално не ја потврдиле ни пејачката ни фудбалерот, а некои медиуми велат дека тоа е само шпекулација.

 

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.