Јелена Розга и Саша Матиќ со нов дует (Видео)

Објавено на 17 јануари, 2022 во 12:16

Само сакам и вие да го почувствувате истото, мојата емоција за која бескрајно сум му благодарна на Саша Матиќ што ја сподели со мене“, изјави Розга, по објавувањето на песната.

Јелена и Саша долго ја чекаа оваа дуетска песна наречена „Јас и ти“ и ова ќе биде вистинско музичко задоволство за нивната бројна публика. Уште пред објавувањето, песната предизвика лавина од ентузијазам кај нивната бројна публика.

По повод објавувањето на песната, Јелена изјави:

– Кариера повеќе од 25 години. И само неколку пати имам заплакано на песни. На оваа не заплакав. Плачев…Само сакам да го почувствуваш истото, мојата емоција, за која сум бескрајно благодарен на Саша Матиќ што ја сподели со баш мене, додаде Розга.

Песната „Јас и ти“ се наоѓа на новиот албум на Саша Матиќ „Два живота“.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.