Мајли Сајрус има ново момче

Објавено на 10 јануари, 2022 во 11:02

Популарната пејачка Мајли Сајрус (29) ја најде среќата со тапанарот Макс Моранд откако раскина со австралискиот пејач Коди Симпсон.

– Среќни се, музиката ги поврзува. Многу се дружат, а имаат и заеднички пријатели – рекол извор.

Имено, тој бил и во Мајами за време на снимањето на новогодишната емисија која Мајли ја водела со Пит Дејвидсон (28).

-Беше на бекстејџот со Мајли и Пит на новогодишните проби и го сними како се забавува со нив – додал друг извор.

Тие двајца се појавија заедно и во шоуто „Love Parade“ на Гучи во Холивуд, а уште тогаш почнаа шпекулациите за можна врска.

Пејачката за посебна пригода маѓепса во металик син фустан со реси во комбинација со жолти пердуви, а нејзиниот нов дечко облече бордо одело и џемпер со дезени. Судејќи по насмевките на нивните лица, тие биле многу добро расположени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.