Млади момци формираа нов музички бенд наречен „Идеал бенд“

Објавено на 22 март, 2023 во 11:54

Дарко Младеновски, Давор Кимовски, Илија Смилевски, Виктор Китановски и Дамјан Димевски се петте млади момци коишто го формираа новиот музички бенд именуван како „Идеал банд“. Овој скопско – велешки музички бенд во моментов работи на сплетови од македонски песни коишто наскоро ќе бидат објавени.

– Музиката треба да допре до срцата на слушателите. „Идеал Бенд“ знае како тоа да го стори, не само на вашиот најубав ден, туку секогаш и секаде, додаваат од „Идеал Бенд“.

Инаку, пеачот на бендот, Дамјан Димевски, бил учесник на Ѕвезде Гранда во 2021/2022 година и во текот на натпреварувањето стигнал до шестиот круг.

Нивниот телефонски борј е 075-873-831.

Им посакуваме многу среќа!

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.