The Rolling Stones ја откажаа турнеата поради коронавирусот: Здравјето е приоритет

Објавено на 18 март, 2020 во 09:48

rolingstons fin

Рок Групата The Rolling Stones ја откажа турнејата под името „No Filter“ во Северна Америка поради пандемијата. Турнејата требаше да започне во Сан Диего на 8 мај и траеше се до последниот концерт во Атланта на 9 јули.

– Ние сме многу разочарани што моравме да ја откажеме нашата турнеја. Се извинуваме на сите обожаватели кои се радуваа на нашата турнеја исто како и ние, но здравјето и заштитата на сите ни е приоритет. Сите ќе поминеме низ ова заедно и се гледаме за многу брзо време- напишале членовите на групата.

Организаторите на концертот ги советуваат обожавателите кои купиле карти да ги чуваат и да чекаат понатамошни информации.

На социјалните мрежи фановите ги поддржале членовите на бендот во нивната одлука и нестрпливо очекуваат да се подобри ситуацијата околу коронавирусот, за да го видоат својот омилен бенд на сцената.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.