(Видео) Велешанецот Стефан Јосифовски издаде албум „Адекватно стање“ во Љубљана

Објавено на 30 март, 2020 во 13:26

SPOT1

Стефан Јосифовски кој на словенечката музичка сцена е познат под уметничкото име Велешанецот Стефан Јосифовски издаде албум „Адекватно стање“ во Љубљана.

Стефан Јосифовски кој на словенечката музичка сцена е познат под уметничкото име „Ел Македонер“ во Љубљана го издаде првиот албум со наслов „Адекватно стање“ заедно со новиот видео спот „Ангели“.

SPOTАлбумот содржи 15 песни кои содржа разни чувства и теми што можат да допрат до секого.

-Јас сум велешанец кој 4 години е активен на словенечката музичка сцена. Наредните песни на кои работам ќе бидат издадени на македонски јазик, напиша Јосифовски за Дума.мк.

Тој ексклузивно за Дума.мк го испрати својот најнов спот.

Му благодариме на Стефан Јосифовски –  „Ел Македонер“ а нашите читатели ги покануваме да го проследат видео спотот на темата „Ангели“./У.Ј

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.