Нетфликс ќе снима филм за Ѓоковиќ

Објавено на 13 јануари, 2022 во 13:09

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ седми ден е во неизвесност во Австралија. Откако судот пресуди во негова корист, се уште има шанси да биде депортиран.

Името на Србинот се појави на ждрепката, но властите во Австралија одолговлекуваат со одлуката, а наскоро на програма е неговиот прв меч во Мелбурн.

Сега доаѓа нова информација дека стриминг компанијата „Нетфликс“ веќе е во Австралија каде што собираат податоци за наскоро да започнат проект, пишува „Дејли Мејл“.

Да, тоа значи дека наскоро ќе излезе филм за Новак Ѓоковиќ и се што преживеал во текот на седумте дена во Мелбурн. Режисер треба да биде Џејмс Геј Рис, кој веќе се прослави со документарниот филм за Формула 1, насловен „Drive to survive“.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.