По шест години, Ријана утре објавува нова песна (видео)

Објавено на 27 октомври, 2022 во 12:40

Ријана синоќа на социјалните мрежи потврди дека нејзината нова песна „Lift Me Up“ премиерно ќе биде достапна овој петок.

Пејачката го објави клипот од 14 секунди на своите профили на социјалните мрежи, откривајќи големо „R“ – стилизирано во истиот фонт како трејлерите и промотивните слики за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“ – помеѓу нејзиното име и насловот на песната.

Може да се слушне и краток дел од песната – напишана како почит на починатата ѕвезда на „Блек Пантер“, Чедвик Боузман, кој почина во 2020 година, кој првенствено се состои од вокали и придружба на гитара. Видеото завршува со датумот „28.10.22“, со што се потврдува датумот на објавување на песната.

„Lift Me Up“ ја напишаа Ријана, нигерискиот пејач Тамс, шведскиот композитор Лудвиг Горансон и режисерот на „Црниот Пантер“ Рајан Куглер. Песната е снимена во пет земји, а ја продуцираше Горансон.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.