Тамара Тодевска ја објави својата нова песна „Нијагара“ (видео)

Објавено на 24 март, 2023 во 09:24

Македонската поп пејачки Тамара Тодевска ја објави својата нова песна „Нијагара“ и видеоспот за истата.

„Со задоволство Ви ја споделувам мојата нова песна и видеоспот – „Нијагара“. Брза и динамична, но со порака во која верувам дека многумина ќе се пронајдат“, напиша Тодевска.

За прв пат, наведе пејачката, и јас се јавувам како една од авторите на текстот и музиката, заедно со мојот соработник и пријател Лазар Цветкоски.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.