Што го прави мажот совршен?

Објавено на 25 декември, 2012 во 11:57

 

*  Кога ќе признае дека не е во право.

* Способноста да води интелигентен разговор со било кој, секаде и во секое време.

* Потребите на семејството ги става пред своите желби.

* Сам си купува долна облека и ја фрла старата.

* Кога ќе ја соблече кошулата после долгиот работен ден и сам ќе ја стави во машината за перење алишта.

* Кога ќе ви ја зготви омилената храна.

* Знае да засади цвеќе.

* Се снаоѓа во кујна и не му е проблем да поминува време во неа.

* Се разбира во нешта за кои вие немате поим.

* Го чисти фрижидерот.

* Ја менува прегорената сијалица без да му кажете.

* Се смее на вашите шеги и ја разбира вашата смисла за хумор.

П.С. …а доколку сите овие желби од женскиот пол се премногу, тогаш би ве замолиле за еден совршен ден, недела, месец, година  или … 🙂

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.