Пиво за кучиња!

Објавено на 9 јануари, 2013 во 13:40

Dawg Grog е безалкохолното пиво направено од природни состојки и се што останува после правењето на пиво за луѓе.

Даниел за пивото користи житарици, веќе искористени во неговата микро-пивара заедно со супа од зеленчук и пашак кој се состои од ѓумбир, цимент и мед.

 

Неговата идеа било да им се дава пиво на милениците како награда која би се ставала преку нивната храна.

По цена од 36 долари за шест шишенца, Dawg Grog не е наметен за секојдневна конзумација кога е просечно куче во прашање, но може да претставува идеално решение кога треба да се прослави роденденот на миленикот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.