Белата кошула е совршена за сите прилики, а тоа го знае и една од најпознатите личности

Објавено на 19 мај, 2022 во 10:52

Mеган Маркл одамна ги научила сите модни правила, па добро знае која комбинација е идеална за поло натпревар, каде навивала за својот сопруг.

За многумина омилената бела кошула беше ставена во бели шорцеви кои на кои носеше кафеав кожен ремен.

Косата ѝ беше врзана во опуштена пунџа, додека на лицето ги носеше неизбежните очила за сонце. Со минимална шминка и во рамни сандали, Меган Маркл одлично се вклопи во публиката на натпреварот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.