Чиста елеганција: Класичен шешир како додаток на стилот

Објавено на 10 декември, 2021 во 14:55

Обликот на шеширот Федора е симбол на ретро стилови, а на улица и денес се појавува како прекрасен детал. Дамите го носат на темни комбинации и капути.

Иако во светот на модата владеат разни шапки и плетени варијанти, типот на класичен шешир сепак е во фокусот на една стилска комбинација.

Црниот аутфит ни носи класичен моден додаток кој ќе го комплетира стајлингот.

Покрај црните, популарни се и кафените варијанти, инспирирани од бојата на коњакот.

За разлика од црната облека, кул девојките избираат капи во тонови од ванила.

Романтичарите носат пастели и ретро модни детали.

Моден додаток од овој тип одлично оди со војнички капути од подебела волна.

За врвна хармонија, комбинирајте ја бојата на чизмите со бојата на шеширите.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.