Хороскоп свекрва!

Објавено на 20 декември, 2012 во 13:03

Ако знаете во кој хороскопски знак е родена вашата свекрва, овој интересен хороскоп ќе ви ги открие сите нејзини тајни.

Овен: Таа сака во сè да биде прва и најдобра. Секогаш е во движење и на низок старт. Сака да наредува, па кога ќе го направи тоа со својот сопруг и синот, можеби вие ќе дојдете на ред.

Совет: Не земајте сè при срце и обидете се да ги смирите страстите, но на крајот додадете нешто иронично.

 

Бик: Оваа жена не треба да биде во комбинација со жените кои имаат тенки нерви. Сака да се вмеша секаде. Пред вас ќе вели дека имате ист вкус и ви се допаѓаат исти нешта, но зад вас ќе си тера по свое. Важи за тврдоглава личност.

Совет: Не попуштајте ни вие и надевајте се дека вие ќе издржите докрај.

Близнаци: Овие жени се одлични на зборови и ги карактеризира лукавоста. Прво забележуваат кои се болните точки, а потоа напаѓаат. Таа сака да биде дел од сè.

Совет: Не очекувајте да ве советува нешто околу домашните обврски, бидејќи за неа куќата е само еден голем проблем и не би сакала да разговара за неа. Не ѝ ги отворајте ваквите теми, за да имате подобра комуникација.

 

Рак: Под нежната слика на мајка, можеби се крие нешто опасно. Раковите се едни од „најстрашните кога станува збор за ваква поделба. Не шегувајте се со нив и имајте на ум, дека со венчавката можеби сте ја добиле и неа во ист пакет со сопругот.

Совет: Обидете се да ја добиете нејзината доверба, а потоа почнете и малку да терате по свое.

 

Лав: Тие сакаат да наредуваат и не ги интересира ништо повеќе. Одат само напред и притоа не се грижат што мислите вие, ниту, пак, ве погледнуваат. Можеби би биле позадоволни ако знаете дека сепак не реагира така со лоша намера, туку едноставно оваа жена е таква по природа.

Совет: Бранете ги своите ставови за да ѝ покажете дека би требало барем малку да го смени однесувањето, бидејќи не може да „си игра“ со вас.

 

Девица: Ако имате ваква свекрва, нема да поминете лесно. Можеби понекогаш ќе почне и да ве нервира тоа што таа е премногу прецизна. Позитивно е тоа што во себе има чувство за дискреција, па нема да го меша носот премногу во вашите работи. Сепак, не заборавајте дека тогаш кога ќе реши да се вмеша – решено е! Таа е како пајак кој плете мрежа од околу, за на крајот сите да се согласат со нејзините ставови и критериуми.

Совет: Само подалеку од неа!

Вага: Ваквите жени важат за едни од најпрефинетите меѓу хороскопските знаци. Таа е секогаш средена од глава до петици, па ако забележи дека нешто недостасува кај вас, најчесто околу средувањето на домот, ќе добиете префрлување во истата секунда.

Совет: Игнорирајте ги нивите парчиња што ги облекува и не давајте никаков коментар за нејзината нова фризура.

 

Скорпија: Не очекувајте дека лесно ќе поминете. Можеби на моменти ќе видите дека сака да помогне, но мора да имате на ум, дека голема е веројатноста, дека по овој ќе дојде момент во кој е подготвена да „згази“ сè пред себе. Во вакви ситуации таа на би го поштедила ниту сопствениот син.

Совет: Ќе мора да одлучите дали ќе бидете пријатели или непријатели со неа, но потрудете се да биде првата опција, инаку црно ви се пишува.

 

Стрелец: Таа може да ви прераскажува од утро до мрак, па нема да се досадувате ако ве интересираат нејзините муабети. Сепак, добро е што знае кога треба да престане и чувството за праведност кај неа е посебно изразено.

Совет: Со неа играјте како психолог!

 

Јарец: Тешко дека некогаш ќе ја победите, бидејќи е силна и упорна. Уште потешко би можеле да ѝ ја најдете слабата точка. Сепак, кога ќе ви треба помош, таа прва ќе ви помогне. Благодарение на нејзината мудрост, ќе ви помогне да излезете и од најкомплицираниот проблем со нејзините едноставни, но ефикасни совети.

Совет: Доколку некогаш имате идеја да ја вознемирите, дадете лош коментар на сметка на нејзиниот изглед.

 

Водолија: Тие се многу весели знаци. Ако сакате по дома постојано да ви е средено, не правете го тоа само поради себе, туку и поради неа, бидејќи на неа не ѝ е гајле како е во нејзиниот дом, но кога ќе влезе во вашиот сигурно ќе има забелешка. Повеќе би ја интересирало нешто што вам ви се чини како банално, отколку тоа што ќе се готви утре за ручек. Слободата ѝ е најважна.

Совет: Ќе се согласувате добро, сè додека не ѝ пречите.

 

Риба: Се претпоставува дека таа многу го разгалила нејзиниот син, односно вашиот сопруг. Токму затоа и нему понекогаш можеби ќе му биде потребна неговата мајка, повеќе од што претпоставувате.

Совет: Доколку живеете заедно, единствен начин да имате добро да функционирате е да станете како неа!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.

8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด