Награда за вашиот успех – Еден од десетте најскапи лап топ компјутери

Објавено на 28 октомври, 2012 во 12:28

Ако навистина се чуствувате како успешен деловен човек, можеби е крајно време да размислите да си купите еден од 10-те најскапи лаптоп компјутери во светот, како мала награда за вашиот успех.

 

Што е тоа што ги прави овие лаптопи да бидат најскапи во светот? Во суштина тоа е најсовремената технологија на светот со која се опремени, како и материјалите од кои се направени. Без многу одлагање, погледнете ги најскапите лаптоп комјутери во светот.

10. Acer Ferrari 1100: $3.000

Acer Ferrari изгледа како италјански супер автомобил конструиран од лесен материјал со маска од карбон-фибер која е отпорна на удари. Што се однесува на спецификациите на лаптопот, поддржан е од AMD Turion X2 Dual-Core процесот со 4GB RAM меморија, додека draft-n Wifi го прави вашето сурфање на интернет како возење Ferari. Цената изнесува 3000 долари и целосно е оправдана кога ќе се земат во предвид перформансите и дизајнот на овој лаптоп.

9. Dell M6400: $3.000

Овој примерок на Dell е исклучително моќен. Во него е вграден Intel Core 2 Duo Quad Core Extreme Edition процесор, кој едноставно “конзумира” информации. Процесорот е поддржан со неверојатни 16GB DDR3 меморија на 1066 MHz со цел лесно да се вчитуваат големи количини на податоци. Исто така, тука е и 1GB графичка картичка. Лаптопот од оваа класа секако не се евтини и цената на моделот изнесува 3000 долари.

8. Toshiba Qosmio G35-AV660: $3.500

Овој лаптоп Toshiba има можност да чита HD DVD. Опремен е со процесор  Core 2 Duo 2GHz, 2GB RAM меморија, 240GB RAID хард диск и NVIDIA GeForce Go 7600. Ова е единствен лаптоп кој има HD DVD плеер со 17-инчен екран и резолуција од 1920 x 1200. Ова е вистински лаптоп за ентузијастите на мултимедијална забава, а цената изнесува 3500 долари.

7. Lenovo ThinkPad W700DS: $4.500

Она што се разликува овој модел од стандардните 17-инчни екрани е што има втор екран кој се вади како фиока од стандардниот монитор. Токму тој монитор е од голема помош за корисниците на EXCEL и програмата CAD – за графикони и табели. Двата екрана функционираат многу добро во она што е евидентно и во користењето на Skype или друг вид на chat програми. Во себе има 2.53GHz Core 2 Quad Extreme QX9000, 4GB RAM, dual 250GB хард диск со 5200 вртежи во минута. Цената е 4.500 долари.

6 . Alienware Area 51: $5.000

Гејмери, овој лаптоп е премногу софистициран за да се користи само за игри! Опремен е со Intel 2.8GHz Core 2 Extreme X9000 процесор и NVIDIA GeForce 9800 GT со двојна GPU SLI конфигурација и 1GB графика. Овој лаптоп има 1TB простор за складирање и тоа во многу брза RAID 0 конфигурација. Има и ТВ тјунер и можност за снимање на филмови во HD.

5. Rock Extreme SL8: $5.000

Ова е најбрзиот лаптоп комјутер во светот со Intel Core 2 Quad Q9550 процесор, NVIDIA 9800M графичка картичка и 8GB RAM меморија. Ние веруваме дека сите сопственици на овој лаптоп се многу горди и слободно можеме да кажеме дека ова е најскапиот компјутер со цена од 5.000 долари, благодарение на неговите технички перформанси.

4. Voodoo Envy H:171 : $8.500

Доколку сте љубител на големи перформанси ова е одличен избор за шопинг. Во врска со спецификација на компонентите, поддржан е од Intel Core Extreme X6800 процесор, 4GB RAM, двоен Nvidia Quadro FX Go 2500 графичка картичка, 1.3MP камера, dual 250GB хард диск, 7-во-1 меморија читател, двоен DVD-RW драјвер, како и можноста за додавање на еден од четиринаесет тетоважа на “вашето” милениче. Цената е 8500 долари.

3. Ego for Bentley: $20.000

Ако погледнете во фотографијата ќе помислите дека овие лаптоп торби се наменети за мажните. Но, тоа не е точно. Логото на Bentli е премногу привлечно и вреди да се носи. Овие торби може да имаат иста боја како вашиот автомобил. Најчести клиенти се многу богати жени кои имаат 20 илјади долти да потрошат за овој моден детал. Лаптопот равоти на Vista и тоа со 64-битна верзија, 160GB хард диск, додека процесорот под “хаубата” е Mobile AMD TurionTM 64.

2. Tulip E-Go Diamond: $355.000

Појавата на овој лаптоп дава впечаток на еден од најлускузните лаптопи во светот. Изработен е од хром, а дизајнот зрачи со уникатен изглед на женска ташна. Постои можност за поставувување на бело злато и дијаманти, што е една од причините што ја достиганал оваа цена од 355 илјади долари. Што се однесува до техничките карактеристики, тие не го надминуваат просекот. Монитор е со големина од 12 инчи, 2GB RAM меморија, 160GB хард диск, интегрирана камера, Bluetooth 2.0, DVD-режач.

1 . Luvaglio One Million Dollar Laptop: $1.000.000

Како што вели насловот, овој лаптоп е во вредност од еден милион долари. Тој исклучиво се прави само во еден единствен примерок во целиот свет. Постои можност за корекција во производството и тоа е до купувачот да одлучи дали сака да се прави маска на лаптоп од дрво, метал или железо. Лаптопот е дизајниран да им овозможи на корисниците да се надградува компоненти сосема сам. Лаптопот е опремен со 128GB solid state диск, mp3 плеер, вграден USB стик.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.

8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด