Новогодишни Андроид апликации!

Објавено на 4 декември, 2012 во 14:31

* Gift List – апликација која ги следи вашите купувања, го распоредува буџетот кој сте го одредиле за роднините и пријателите.  Едноставно и прегледно ви прави попис на работите што сте ги купиле, ве потсетува уште за кого немате купено и колку пари ви останале од предвидениот буџет. Совршена апликација за заносните шопингхоличари.

 

* Dr. Seuss Camera–the Grinch Edition – апликација со која можете да направите интересни честитки кои ќе ги испратите на своите пријатели преку е-маил.

 

* Christmas Music – во гужвата низ празниците не заборавајте на магичната атмосфера со новогодишна музика.

 

* Mint – апликација за следење и контрола на вашите финансии. Така ќе ги спречите непријатните изненадувања после празниците.

 

* Santa Tracker – апликација која ви овозможува да го следите Дедо Мраз на мапа, да го читате блогот кој го пишува, да ги броите деновите до Нова Година и да му испратите писмо со желба.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.