Нова хит Андроид игра!

Објавено на 5 декември, 2012 во 10:51

Играчите преку мозаик ќе мора да соеднинат повеќе Пудинг чудовишта кои треба да ги залепат, за да стигнат до следното ниво. Важно е чудовиштата да бидат што поголеми, лепливи и компактни. На патот до следното ниво, на играчите ќе им помогнат различни специјални магии, сили и перформанси кои секој од ликовите во играта ги поседува.

 

Пудинг чудовиштата ќе се појават на паметните телефони, и Андроид таблетите на 20 Декември во неколку бесплатни-премиум верзии.

Погледнете ја најавата…{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=zJVRInTUexs{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.