Најдобри новогодишни апликации!

Објавено на 18 декември, 2012 во 12:32

*Santa’s Christmas Village – апликација која вклучува повеќе од 13 игри со празнични теми и 20 божиќни песни.

*Christmas!! – апликација која вклучува одбројување до Божиќ, календар, колекција божиќни песни и можност за внимавање на вашиот новогодидшен буџет.

*iTree – апликација која е активна во текот на целата година. Тоа е дрвце кое треба да го одгледувате, а за време на новогодишните празници се трансформира во елка.

*Christmas Chaos – едноставна игра со неколку нивоа каде што треба да се подарат сите поклони од санката на Дедо Мраз.

*White Christmas Live Wallpaper – едноставна апликација која на вашиот паметен телефон ќе му овозможи новогодишна атмосфера.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.