Подвижен автомат за еспресо кафе!

Објавено на 19 декември, 2012 во 14:25

Ако планирате да патувате за новогодишните празници, спремете се за повеќечасовно возење и чекање на граници.

Handpresso Auto e машина за еспресо кафе, која ќе ги реши сите ваши проблеми со спиење и досада!

Повеќе нема да имате потреба да застанувате на секоја бензиска пумпа и да пиете кафе. Оваа машина работи на 12 волти и приклучок од автомобил. Доволно е да внесете кафе и шол под машината која е практична, мала и ефикасна за да ја почуствувате оригиналноста на еспресо кафето.

Инаку кафето доаѓа во капсули, гратис со машината која чини околу 150 евра, а за подготвување на еден шол кафе на машината и се потребни само три минути.

Фантастична идеја, нели?

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.