Разновидност на широки панталони: Одлични се за дневни и вечерни стилови

Објавено на 17 јуни, 2022 во 12:27

Пред околу пет години овие панталони, кои всушност се хибридно здолниште, се вратија на модната сцена и зазедоа посебно место во нашите гардероби.

Со пократки панталони, нозете изгледаат и пократки, па затоа е подобро да ги носите на потпетици или на некои помали чевли со потпетици.

Секако, ги носиме и на патики, идеални се ниските патики за да се гледа глуждот.

Овој крој е совршен за оние кои сакаат здолниште, а сепак обожаваат – практични чорапи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.