Најженствени капути!

Објавено на 27 ноември, 2012 во 14:57

Ако и во текот на студените зимски денови сакате да изгледате модерно и во тренд, трансформирајте го вашиот најтопол капут. Оваа сезона се носат капути во облик на ѕвонче, како и струкирани капути кои го истакнуваат телото.

 

Истакнете го струкот!

Доколку сакате крзно, освежете го вашиот омилен капут со елек од крзно. Ќе изгледате многу атрактивно, но и ќе ви биде многу потопло.

Пелерини!

И оваа сезона креаторите ни понудија разни модели на палерини кои изгледаат убаво и елегантно. Подеднакво можат да се носат како со панталони така и со куси здолништа.

Војнички!

Капутите инспирирани од војничката униформа се носат веќе неколку сезони бидејќи многу лесно се вклопуваат со лежерна и полуспортска гардероба.

Широки модели!

Дамите кои сакаат обемни фустани им препорачуваме, нови огромни модели. Тие претежно се во едноставен  крој, што ги прави многу практични и универзални.

Јака!

Без разлика дали ја следат линијата на телото или пак се во облик на ѕвонче, моделите со крзно на ракавот и околу вратот делуваат шик. Важно е капутот да одговара на вашиот стил и под него да може да облечете дебел џемпер или ролка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.