Машки часовници за секој стил!

Објавено на 11 декември, 2012 во 11:14

Часовниците се еден од основните модни аксесоари на мажите, затоа најбитно е да се прилагодат на нивниот стил.

Класичен стил – помина многу од времето кога часовниците ги носеа само за следење на времето, тие сега го покажуваат и изразуваат стилот. Но, овие часовници кои се класични никогаш не изумираат, бидејќи секогаш се наоѓа некој на кој не му е битна модата ниту стилот, туку функционалноста.

Спортски стил – Овој тип на часовник го носи маж кој обожава облеката да му е функционална, поразлична од останатите, но и трајна.

Доколку поголем дел од времето сте во работна униоформа, често носите костуми, а краватата ви е ваш вообичаен моден додаток, тогаш оваа сезона е вистинска за бирање на часовник.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.