Видео: Пунџа идеи!

Објавено на 19 декември, 2012 во 11:22

Научете да ја стилизирате вашата коса како вистински професионалец, благодарение на некои од најдобрите туторијали за забавни фризури кои се во тренд.

Најпрактичниот начин да си направите модерна пунџа е со помош на чорап. Иако звучи малку чудно, откако еднаш ќе ја пробате пунџата со чорап, верувајте дека ќе се заљубите во неа. Чорапот се обликува во форма на крофна и служи за да ѝ дадете волумен на пунџата. За да обликувате „крофна“, со ножица отсечете го делот од чорапот кај прстите и намотајте го. Колку подебел е чорапот, толку поголема пунџа ќе добиете.

1. Лежерна пунџа

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=OIBMx3N-BJc|308|200|0{/youtube}

 

2. Лежерна пунџа со плетенка околу неа

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=cEUzmmQQnqo{/youtube}

 

3.  Елегантна ниска пунџа

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=sgDyBrx8ZZI{/youtube}

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.