Што НЕ треба да носите за Нова Година!!!

Објавено на 26 декември, 2012 во 11:34

Иако новогодишната ноќ не е модно ограничена, и е дозволено речиси се, сепак обидете се да избегнете доем на новогодишна елка.

Дозволено е блескаво, сјајно, свечено, но сепак сето тоа да биде умерено.

Paris Hilton, Madonna, Rihanna, Lady Gaga и многу други ѕвезди некогаш знаат да претераат во изборот на облеката, но следниве модни испади ги издвоивме бидејќи наликуваат слично на новогодишни елки.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.