Тренд костими за капење ова лето – дали ќе се облечат?!

Објавено на 8 јули, 2020 во 09:39

kostimizakapenje fin

8.06. 2020

Дали поради состојбата со корона вирус или поради чудните временски услови, некој нема да биде во можност ова лето да го помине на плажа покрај море. Но дизајнерите на костими за капење сепак смислиле и обрнале внимание на модата.

По се изгледа едноделните костими за капење ќе бидат помодерни од бикините.

Голем е изборот на модели во кои може да изгледате одлично покрај базен, на речна или езерска плажа.

Има најразлични модели со прерамки преку едното рамо, со патент скоро до грло, некои имаат длабоко деколте, некои пак копчиња, а не изостанале ниту костимите кои не се многу практични за капење и повеќе изгледате здрвени во нив.

Кога станува збор за боите и дезените, присутно е се што веќе наголемо се промовира на улиците низ светските метрополи од сини до жолти, од цветни до сјајна метална.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.