Три нешта што ќе бидат моден хит оваа есен

Објавено на 7 септември, 2020 во 08:33

zoltfustan1

Модните експерти ги идентификуваа трите главни трендови што ќе владеат во есен 2020 година, анализирајќи ги новите колекции на популарни светски познати модни куќи. Според модните критичари, ќе има точно три главни трендови што ќе владеат оваа есен. Тие ја посочија и бојата што ќе биде хит во есен 2020 година.

Модните куќи открија дека бојата што ќе ги плени сите (очекувана или не) е жолта.

„Носете жолта надворешна облека или само облека со овој принт. Не е важно каква жолта боја има во вашиот изглед, најважно е да ја додадете оваа сончева боја во облеката и ќе бидете неодоливи “, категорични се модните експерти.

zoltfustan2

Според светски познатите брендови, плисираните здолништа ќе бидат на прво место за време на популарната есенска облека. Исто така, се забележува дека мини должината ќе биде исклучително модерна за есенските здолништа и фустани.

„Многу дизајнери како Валентино, Версаче, Кристијан Диор и Балмен додадоа разни кратки модели на своите есенски колекции, а облеката во уличен стил покажува како правилно да се носат“, објаснува истакнат моден експерт, додавајќи дека должината на мини здолништата и фустаните дозволува дамите да носат високи чизми, што исто така ќе бидат исклучително популарно во студените месеци од 2020 година.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.