Топ 5 детали кои му даваат посебен шмек на стилот

Објавено на 13 јуни, 2022 во 11:22

Од ташна со сјајна текстура и чевли со ултра високи потпетици до впечатлив накит, стилските игри се креативни со посебни детали. Сјајот и ефектните елементи го „спасуваат“ секој изглед.

Модните додатоци се зачин на стилот, кој ќе ја збогати секоја креација, па дури и едноставен мал црн фустан. Со вакви работи доволно е да облечете нешто сосема минималистичко, нека „зборат“ деталите.

Високите потпетици им ласкаат на стапалата, одлични се за кратки летни фустани.

Обетките кои прават разлика имаат бои и разновидни елементи, комбинирајте ги со облека.

Доколку сакате дополнително да го истакнете деколтето, тука се и големите ѓердани инспирирани од етно накитот.

Едноставен, темен фустан станува посебен со ефективен златен појас.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.