Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

tesla fin

Во октомври минатата година, производителот започна со испорака на верзијата со средниот опсег која поминува 418 километри во основната верзија за 45.000 долари, но само една недела подоцна моделот се зголеми на 46.000 долари

Сите овие цени, сепак, се прават од страна на одделот за финансии на компанијата, а вистинската состојба во моментот е дека Model 3 во САД, всушност е намален од 45.000 на 42.900 долари. Ова, се случува во време на укинување на станицата Tesla, која корисниците имаа право да ја користат 6 месеци по купувањето на електричниот автомобил на брендот.

Освен бесплатно полнење, купувачите на Tesla исто така добија и други бонуси – учествуваа во корпоративни настани и испраќаа фотографии во вселената. Сето ова е премногу за компанијата и наместо нив, цената на Model 3 е малку намалена.

Патем, европејците сè уште немаат пристап до најевтината верзија на електричниот автомобил. Достапна е само верзијата со долг опсег со километража од 560 км, но и е значително поскапа отколку во САД.

Во Норвешка, на пример, најприфатливиот Model 3 чини 46.900 евра (53.450 долари). Француските корисници треба да платат минимум 53.500 евра (60.950 долари), а оние во Португалија 60.200 евра (68.600 долари).

Извор: Avtoplus.mk

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.