horoskop4

16.04.2021

Овен
Љубов: Без нечие присуство, чувствувате емоционална празнина. Тешко е да ги искажете своите чувства и намери пред блиска личност.
Бизнис: Ве интересираат конкретни резултати и можност за забрзан напредок на деловното скалило. Обрнете внимание на вашиот стил на изразување.
Здравје: Следете го вашиот „внатрешен глас“ и потреби, опуштете се.

Бик
Љубов:Ако се грижите да направите среќен некој близок, помислете на начин да предизвикате ентузијазам и позитивна реакција.
Бизнис: Некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не гарантира деловен и финансиски успех. Треба да ги исполните сите потребни услови.
Здравје: Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија.

Близнаци
Љубов: Нема потреба да се очекува одлична нота на емоционално разбирање од личност која е под негативно влијание.
Бизнис: Избегнете деловен ризик што ве убедуваат соработниците. Најдобро е да ги прифатите познатите правила и да се заштитите од непријатностите.
Здравје: Бидете воздржани, избегнувајте афективно однесување.

Рак
Љубов:Немате емоционална поддршка, но не сакате гласно да побарате нечие внимание. Да се ​​прикрие „слабоста“ е погрешна одлука.
Бизнис: За да го задржите достоинството пред соработниците, бидете сенка поинаква и доволно храбра за да се соочите со нивните барања.
Здравје: Вечерта избегнувајте непотребна возбуда или стресни ситуации.

Лав
Љубов: Подобро е да го задржите она што го имате, отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно.
Бизнис: Нема потреба да давате официјални ветувања, особено ако некој упорно ве убедува да ги надминете вашите овластувања.
Здравје: Ќе уживате во рекреација, како рецепт за добро расположение.

Девица
Љубов: Ако ви пречи нечие присуство или однесување, важно е да воспоставите добра контрола врз вашите емоции.
Бизнис: За да одржите психолошки мир, избегнувајте сомнителни ситуации. Нема потреба да ризикувате на кој било начин.
Здравје: Посветете ги вечерните часови на вашите духовни потреби, опуштете се.

Вага
Љубов: Вие сте засегнати од нечие однесување или одлука. Се обидувате да го потиснете вашето расположение, иако не успевате.
Бизнис: Имате убедливи аргументи, но некому не му е гајле што вистината излегува на виделина. Очекувајте тешки преговори.
Здравје: Посветете ги вечерните часови на вашето омилено хоби и релаксација.

Скорпија
Љубов: Нема причина да се сомневате во вашите способности или во шармот што го поседувате. Во зависност од вашиот емотивен статус, испланирајте нова средба.
Бизнис: Дејствувате одлучно и амбициозно. Имате можност да ги тестирате вашите интелектуални или практични способности.
Здравје: Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Стрелец
Љубов: Вие отфрлате работи што се граничат со вашето верување. Вашиот партнер има поинакво мислење и прифаќа сè со „чуден“ ентузијазам.
Бизнис: Се грижите за успехот да го вклопите во стандардни одредници. Не сакате да експериментирате во непозната насока.
Здравје: Нема потреба да се оптеретувате со заблуди.

Јарец
Љубов: Доколку сакате ново полетување или возбудлива забава, искористете го вашиот шарм во согласност со емоционалната инспирација.
Бизнис: Вашите идеи наидуваат на позитивна реакција. Вие се грижите за постигнување на поширока деловна афирмација и за исполнување на различни критериуми за успешна соработка.
Здравје: Вие сте во одлична форма.

Водолија
Љубов: Вие сте во состојба на емотивно искушение, спротивно на вашата волја ќе се согласите на компромисно решение предложено од блиска личност.
Бизнис: Ги одлагате своите обврски во надеж дека ќе направите значителна отстапка. Сепак, одредена услуга што ја правите не е добро решение.
Здравје: Избегнувајте стресни ситуации.

Риби
Љубов: Подобро е да ги насочите мислите кон вашата сакана личност, отколку премногу да се занесувате гледајќи различни луѓе од страна.
Бизнис: Тргнувате од погрешни информации. Треба да имате поголема храброст и самодоверба за да воспоставите нови правила во врска со соработниците.
Здравје: Обрнете внимание на поздрав и среден начин на живот.

Мите Јаначков

horoskop3

15.04.2021

ОВЕН

Работа: Ќе имате разни работни промени денеска, но ќе успеете да испратите се на позитивен начин.

horoskop1

14.04.2021

ОВЕН

Најдобро би било да ги пуштите вашите соработници да го покажат вистинското лице кон вас. Можно е да ви се повторуваат грешки кои порано сте ги правеле кон саканата личност и врската да ви влегува во кризна фаза. Вкочанетост во пределот на вратот.

horoskop4

13.04.2021

ОВЕН

Имате многу обврски на работното поле. Доста енергија вложувате во работата со која се занимавате. Не ви се допаѓа односот со саканата личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска. Внесувајте повеќе витамини.

horoskop

12.04.2021

Овен

Исклучително сте задоволни од тоа како се одвива вашиот бизнис. Имате одговорен однос кон обврските. Саканата личност е лошо расположена, но не го забележувате затоа што сте фокусирани на вашата кариера. Поддршката што можеби ја очекувавте нема да се оствари. Треба да се потпрете на сопственото знаење и труд.

horoskop3

09.04.2021

Овен

Не смеете да правите сè што сакате, но не се откажувате лесно и упорно смислувате некој индиректен начин. Сакате да оставите позитивен впечаток на личноста што ви се допаѓа, но, тоа, не е лесна задача. Размислете внимателно за тоа како треба да се борите за подобра деловна позиција, не потценувајте нечија улога.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново