Хороскоп дестинации

Објавено на 1 ноември, 2012 во 12:49

Ако верувате во хороскоп, проверете дали во ѕвездите ви се запишани и вашите патувања и омилени дестинации.

Одредени знакови укажуваат на одредени специфични карактерни особини во кои веруваат милиони луѓе кои редовно или барем повремено проверуваат што им запишуваат ѕвездите.

Астролози тврдат дека цели градови се под влијание на одредени ликови како на пример Берлин е под влијание на Овен ( поради доминацијата на Марс),  Рим под Лав, Њујорк под Водолија (поради доминацијата на Уран) …така Астролозите можат да ги одредат и оптималните патувања за поединечни хороскопски знаци.

Овен

На патувањата секогаш се во акција и секогаш ја превземаат иницијативата за организација. Сакаат ‘живи’’градови како Берлин, Марсеј, Непал, Камбоџа и Мексико.

Бик

Најмногу од се сака удобност. Не е подготвен на ризик и не се чуствува безбедно на непозната територија. Многу важни му се гастрономските настани. Биковите сакаат да посетуваат дестинации како како Болоња, Даблин, Парма, Цирих, Крит, Mallorca, Монако и Израел.

Близнаци

Ценат различност, се движат, имаат тенденција да одат на едукативни патувања и курсеви за странски јазици во странство. Сакаат да запознаваат нови особи па одлично се снаоѓаат во Лондон, Буенос Аирес, Египет, Данска, Норвешка, Тунис и Турција.

Рак

Што е епоедноставо тоа е и подобро. Го фасцинира природата, а на патувањата сака да се чуствува како дома. Идеални дестинации за Ракот се Милано, Амстердам, градови кои лежат покрај море, Венеција, Аргентина, Сејшели, Тајланд и Виетнам.

 

Лав

Лавот бара луксуз. Тој сака да биде третиран како крал, сака авантури и спремен е на патување да потроши многу повеќе од останатите знаци. Најдобро се чуствува во големи и развиени градови. Совршена комбинација за уживање и забава можат да му обезбедат Лос Анџелес, Чикаго, Рим и Оман.

Девица

Девицата сака кога патувањата се однапред испланирани до детали и многу внимание им посветуваат на трошоците. Ценат чистота а најсреќни се кога патувањето можат да го направат во добра работа за сопствено здравје. Преферираат прегледни градови како Базел, Бостон, Лион, Тулуз.

Вага

Ценат класична убавина, а особено важни карактеристики во патувањата се природните карактеристики, културната понуда и атмосферата на улиците.  Совршена понуда може да добие од Хонг Конг, Лисабон, Копенхаген, Шангај, Виена и Нов Зеланд.

Скорпија

Скорпијата бара таинствени локации и возбудливи ситуации, односно се што ја возбудува неговата фантазија. Па затоа добро се чуствува во Ливерпул, Месина, Минхен, Токио и Вашингтон, како и Хрватска, Либан, Мароко, Шпанија, Унгарија и Кипар.

Стрелец

Стрелците имаат космополитски ум. Патуваат често, дали е на меѓународно ниво или во сопствената татковина не е важно. Секаде се чуствуваат како дома,лесно се спријателуваат и одлично се ориентираат. Сакаат да гледаат цело земји како Финска, Австралија, Кенија, Перу и Шведска.

Јарец

Јарците не сакаат да патуваат. Тешко се одлучуваат да го напуштата домот , ни кога конечно ќе се одлучи на тој чекор преферира класични дестинации. На патувања оди ретко но тие обично кратко траат. Им одоговараат Брисел, Москва, Оксфорд, Варшава, Република Чешка и Јужна Африка.

Водолија

Бараат возбудувања и градови кои никогаш не спијат. Тие сакаат разновидност па затоа на патувањата комбинираат шетање низ улици, пикник во парк, разгледување на културни знаменитости, ресторани, концерти, претстави ….Богатата понуда која Водолијата ја бара може да ја најде во Њујорк, Сан Франциско, Сиднеј и Русија.

Риби

Неможат да замислат летување без море. Ги релаксира поглед во далечината, мир, романтика, зајдисонце и природна убавина. Совршени дестинации се Сантијаго де Компостела, Севиља, Ерусалим, Бангкок, Португалија, Шри Ланка.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.