Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Денес, ќе бидеме возбудени за љубовните работи и деловните работи. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Разговорите за тековната работа и правилата на работа ќе бидат крајно непријатни. Вашата раздразливост ќе се зголеми, и желбата да се направи нешто брзо ќе се намали. Не обидувајте се да ја промените ситуацијата, ќе си наштетите на себе и на своите роднини.

Бик
Ќе ви биде полесно да ги посочите најважните задачи, како и очекуваното време за нивно извршување. Не е пожелно да се завршат. Внимателно слушајте ги соговорниците кои бараат услуга, може да биде дека некој се обидува да ве направи да грешите.

Близнаци
Ако се надевате да немате големи парични сметки, најверојатно нема да ги добиете денес. Понудата за дополнителна работа е исклучително нејасна, треба да бидете внимателни со одредени резервации. Немојте да бидете измамени да мислите дека некој се обидува да ви помогне, вистината е дека тој се обидува да ве искористи.

Рак
Ќе треба да барате индивидуален пристап кон луѓето со кои ќе комуницирате денес. Проценете ја ситуацијата и ако најдете дека напонот расте, не “истурајте го маслото во оган”. Не е во ваш интерес да го потврдите вашиот индивидуализам денес.

Лав
Ориентирајте ги напорите денес целосно на интелектуални активности. Дел од нив ќе бараат имагинација. Ќе бидете изненадени од сопствените оригинални идеи, кои ќе се покажат како лесно да се реализираат.

Девица
Намалете го темпото и не привлекувајте внимание. Вашите иницијативи нема да бидат исполнети со ентузијазам, ќе се воздржите од какви било предлози за промени. Не се исклучени изненадувачки изненадувања поврзани со помлад член на семејството.

Вага
И вашата енергија и вашиот креативен потенцијал се високи. Нивниот изглед може да биде различен. Од мала напнатост и силна желба за изразување на одвлекување на вниманието и неможноста да се завршат до дури и познати активности. Не е соодветно да се занимаваме со финансиски прашања.

Скорпија
Добро време да се справите со решавањето на нејасните прашања на романтичната и љубовната сфера. Ако мислите дека вашата врска е веќе исцрпена, обидете се да се согласите со условите за негово раскинување. Ако сте неврзани, и некое време некој го привлекува вашето внимание околу часовникот, време е да го направите првиот чекор.

Стрелец
Ќе морате да посветите дел од своето време за решавање на лични прашања. Направете го тоа ненаметливо колку што е можно и слушајте ги коментарите на колегите кога сте со нив. Некој ќе се обиде да му наштети на вашиот авторитет. Не е соодветно денес да ги преземете раководните функции, дури и ако тие ви ги нудат.

Јарец
Барајте едноставни решенија за сложени случаи. Колку повеќе ќе истражувате во детали, толку повеќе ќе ви требаат и ќе се чувствувате несигурни во вашите постапки. Учете од пропустите на вашите најблиски, не е неопходно да ги претворите во “бура во чаша вода”.

Водолија
Вие сте нервозни и можни се комуникациски проблеми. Особено важно е да не се зборува со странци. Поради непрекината реплика, можете да добиете нечија лутина и агресивен став.

Риба
Генерално, работниот ден ќе биде напнат. Организирајте кратки паузи во редовни интервали за да не ја повредувате вашата концентрација. Вечер по секоја цена организирате кратка прошетка или посветете дел од своето време на вашите омилени активности.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново