Сливата кај нас ја има во различни видови, бои, големини, вкусови. Која и да ја одберете нема да згрешите бидејќи сливата се наоѓа на листата на најздрави и најбогати со антоксиданси овошја кои можат да се најдат на нашиве простори.

Скапите препарати и третмани не се единствени кои ќе ви обезбедат здрава и убава кожа. Ако сакате вашата кожа да сјае и да привлекува погледи ви носиме едноставни совети кои тоа ќе ви го овозможат.

Бананата е еден од најгоелмите сојузници во борба против вишок на килограми.Ова овошје  е богато со калиум и природен шеќер фруктоза кои се одличен извор на енергија.

Доколку сакате здрав појадок а немате идеја пробајте еден од нашите два предлога.

Кокосот се смета за најкорисно дрво на светот, а од него се добиваат храна, и пијалок. Речиси ништо од кокосот не се фрла, особено во Филипините, каде што го нарекуваат “дрво на животот.

Крвниот притисок може да се покачи и доколку често јадете многу солена храма. Солената храна значајно го зголемува ризикот од кардиоваскуларни заболувања, ризикот од рак на желудник и згора на се, го потпомага дебелеењето.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново