Корисни совети на Силвана Радевска за грижа и нега на болни и изнемоштени лица (АУДИО)

Објавено на 1 ноември, 2021 во 16:20

Велешанката Силвана Радевска е една од повеќето жени коишто сограѓани ја ангажираат за нега и грижа на болни или изнемоштени членови на семејствата. Таа во моментов ваква услуга дава во две семејства во Велес. Првото семејство ја ангажирало за нега на две болни момчиња додека второто семејство за потребата од нега и грижа на возрасно лице.

Слушнете ги препораките на Радевска кои се однесуваат на два значајни моменти од секојдневието на луѓето коишто имаат потреба од грижа и нега.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.