Афоризми на Коки за оваа седмица

Објавено на 10 октомври, 2022 во 10:29

Втората недела од октомври започнете ја со насмевка. Велешкиот афористичар Коки и овој понеделник одвои шест нови афоризми за читателите на Дума.мк. Уживајте:

-Љубовта кон иста жена разделила многу пријатели.

-Работникот не се жали затоа што работи како коњ, туку затоа што работодавачот се обидува да го јава.

-Постојат и стабилни бракови, во нив брачните двојки воопшто не мрдаат.

-На земјината топка не и тежи толку пренаселеноста, колку што и тежи огромната бројка на „тешки“ луѓе.

-Волшебниот триаголник не е сигурен знак дека мажот секогаш има прединство.

-Нашево секојдневие е мошне монотоно, освен цените ништо друго не се менува.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.