Понеделнички афористички поздрав од Коки

Објавено на 23 јануари, 2023 во 11:55
Фото: Афористичар Коки

„Велат дека насмевката е најголемиот пријател на човекот, а јас повеќе од една година, секој понеделник не дозволувам да го поминувате без него. Драги мои, прочитајте ги новите шест афоризми и ширете позитивна енергија, Ви пишува афористичарот Коки.

Уживајте:

-Животот без жени е празен, а со нив полн со проблеми.

-Многумина луѓе велат дека жените им пеат како птици, но некои имаат желба тие и да одлетаат.

-Откако ме прегледа, докторката не ми ја побара здравствената книшка, туку бројот на мобилниот телефон.

-Можеби звучи парадоксално, но денес, кој нема во главата…главен е!

-Јавните куќи се единствената институција во кои нема никогаш да биде забрането ПУШЕЊЕТО.

-Евидентно е дека со колективните спортови воопшто не почуствувавме радост, можеби поголем успех ќе оствариме ако настапуваме индивидуално: ЕДЕН НА ЕДНА.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.