Без вода денеска неколку улици во Велес

Објавено на 16 мај, 2022 во 12:05

Поради неопходни работни активности на водоводна инсталација прекин на водоснабдувањето ќе има на четири улици во Велес соопшти Јавното комунално претпријатие „Дервен“ преку својот фејсбук профил.

Без вода ќе бидат улиците Сараевска, Игманска, Питу Гули како и дел од улицата Рилски конгрес во времетраење од околу два часа.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.