Откриено оружје и муниција во село Ореше

Објавено на 19 февруари, 2021 во 17:28

104340302 4324154327596438 6214372765536091018 n

19.02.2021

При претрес кај К.И. (44) во село Ораше пронајдени се две ловни пушки, 22 ловечки патрони и 42 куршуми, а од Е.П. (50) одземен е ловен карабин во претресот што го извршија Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со оружје и опасни материи, СВР Велес и СВР Штип.

При претрес во Штип, кај К.А. (37) пронајдени се куршуми и таблети. Против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, пишува во соопштението на МВР.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.