Во Демир Капија пријавена тепачка помеѓу повеќе лица

Објавено на 11 јануари, 2021 во 13:24

104198353 118823686521187 5557961775563738108 o

11.01.2021

На 08.01.2021 год. во 20.30 часот К.К. (32), во ОВР – Неготино пријавил дека во куќата на неговиот вујко во Демир Капија на ул.„Партизанска“ по кратка расправија настанала тепачка помеѓу него и Г.Ѓ.(52) од една страна и Л.Ѓ.(25) и А.Н.(28) од друга страна. За ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој додаде дека по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.