Со камион удрил во патарина кај Демир Капија, па избегал

Објавено на 18 јануари, 2021 во 11:35

patarina 10 1068x801

18.01.2021

На автопатот Демир Капија-Неготино, вчера, на 17.01.2021 во 13.20 часот, кај наплатната станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по што истото го напуштило местото на незгодата.

На местото на настанот извршен бил увид од неготинската полиција и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.