Еден потврдено позитивен ковид пациент во велешка болница

Објавено на 28 јуни, 2021 во 16:10
Општа болница Велес

Вкупно тројца пациенти се наоѓаат на болничко лекување во Општа болница Велес. Од нив само еден е потврдено позитивен додека останатите двајца се сомнителни и токму тие се згрижени на Инфективното одделение.

Пациентот што е потврден дека е носител на ковид-19 лежи на Интерно одделение во велешка болница, во одделот за ковид пациенти затоа што има потреба и од интернистичко лекување.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.