Физички нападната малолетничка во Кавадарци

Објавено на 13 мај, 2022 во 13:25

Четириесет и едно годишниот Р.А од Кавадарци, вчера, во Полициска станица Кавадарци пријавил дека на улица Страшо Пинџур неговата малолетна ќерка била физички нападната од М.С исто од Кавадарци.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.