Грабеж во село Оморани, ограбениот изел и ќотек

Објавено на 14 октомври, 2021 во 14:27

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, 14 октомври, половина час по полноќ педесет годишниот С.Т од село Оморани, општина Чашка, пријавил дека две лица со закана влегле во неговиот дом во село Оморани пришто физички го нападнале и му одземале пари.

Се работи на расчистување на случајот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.